O nas

Misją Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego AMICUS jest zapewnienie Pacjentowi profesjonalnej opieki umożliwiającej odzyskanie jak największego zakresu sprawności i niezależności oraz poprawa jakości życia.

Zakład Pielęgnacyjno Opiekuńczy AMICUS w Chorzowie  funkcjonuje od 2004 r. Posiada 60 łóżek. Jest zakładem stacjonarnym w którym prowadzi się opiekę całodobową obejmująca świadczenia o charakterze pielęgnacyjnym, opiekuńczym i rehabilitacyjnym z uwzględnieniem kontynuacji leczenia farmakologicznego i dietetycznego dla pacjentów nie wymagających leczenia szpitalnego. Świadczenia medyczne wykonywane są przez wykwalifikowany zespół lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologa i terapeuty zajęciowego. Zapewniona jest również opieka duszpasterska.

Pacjentami ZPO AMICUS są osoby, które przebyły ostrą fazę leczenia szpitalnego, mają  ukończony proces diagnozy, leczenia operacyjnego i nie wymagają już dalszej hospitalizacji, jednak ze względu na stan zdrowia, nie mogą przebywać w środowisku domowym.

Zakład Pielęgnacyjno Opiekuńczy AMICUS  wdrożył i stosuje System Zarządzania Jakością zgodny z wymogami i normami PN-EN ISO 9001:2015 usługi medyczne w zakresie opieki długoterminowej.
NZOZ ZPO Amicus współrealizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskic „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19”.DARMOWE TABLETY OD FUNDACJI BIEDRONKI!

Serdecznie dziękujemy Fundacji Biedronki za tablety przekazane naszej placówce. Urządzenia mają spełniać nie tylko podstawową funkcję komunikacyjną, ale również wspierać seniorów w codziennym funkcjonowaniu i aktywnościach kulturalnych. Fundacja Biedronki zadbała również o aspekt edukacyjny akcji - na tablety zostały wgrane specjalne aplikacje do trenowania umysłu (w ramach projektu „Siłownia Pamięci” @Fundacja Stocznia).

Więcej o Fundacji Biedronki można przeczytać na stronie: www.fundacjabiedronki.pl

Zapytaj o wolne miejsca32 246 68 36